Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Verbena supina L.

Order: Lamiales Bromhead

Family: Verbenaceae (sporiši (Hr), Horvatić, S., 19541819, sporiške (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Verbena (sporiš (Hr), Nikolić, T., 201912707, sporiš (Hr), Domac, R., 19944, šporiš (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Place of publishing: Sp. Pl. 21 (1753)

Taxon author(s) . Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Common names: povaljeni sporiš (Hr), Nikolić, T., 201912707, povaljeni šporiš (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, zimičnjak (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.