Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Cerastium fontanum Baumg. ssp. vulgare (Hartm.) Greuter et Burdet

Order: Caryophyllales Takht.

Family: Caryophyllaceae (karanfili (Hr), Horvatić, S., 19541819, klinčići (Hr), Šarić, I., 19021841)

Genus: Cerastium (rožac (Hr), Nikolić, T., 201912707, crievce živinsko (Hr), Šulek, B., 18791256, rožac (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Wildenovia 12: 37 (1982)

Taxon author(s) 1. Johann Christian Gottlob Baumgarten

Synonyms: Cerastium caespitosum Asch., nomen illegitimum (n. illeg.), Asch., Fl. Lithuan. 1781. , Cerastium caespitosum Gilib ex Ascherson, nomen illegitimum (n. illeg.) , Cerastium caespitosum ssp. glandulosum (Boenn.) Valev, sinonim (s), Fl. Nar. Rep. Bălgarija 3: 378. 1966 , Cerastium caespitosum ssp. triviale (Murb.) Hiitonen, sinonim (s) , Cerastium caespitosum ssp. triviale (Spenn.) Hiitonen, sinonim (s), Suom. Kasvio: 334. 1933 , Cerastium fontanum ssp. balcanicum Gartner, sinonim (s), Repert. Spec. Nov. Regni Veg. Beih. 113: 68. 1939 , Cerastium fontanum ssp. balcanum Gartner, sinonim (s), Repert. Spec. Nov. Regni Veg. Beih. 113: 76. 1939 , Cerastium fontanum ssp. hispanicum Gartner, sinonim (s), Repert. Spec. Nov. Regni Veg. Beih. 113: 77. 1939 , Cerastium fontanum ssp. holosteoides (Fries) Salman, van Omm. et de Voogd, sinonim (s), Gorteria 8: 104. 1977 , Cerastium fontanum ssp. pyrenaeum Gartner, sinonim (s), Repert. Spec. Nov. Regni Veg. Beih. 113: 74. 1939 , Cerastium fontanum ssp. triviale (Link) Jalas, sinonim (s), Arch. Soc. Zool. Bot. Fenn. Vanamo 18(1): 63. 1963 , Cerastium fontanum ssp. triviale (Murb.) Jalas, sinonim (s) , Cerastium fontanum ssp. triviale (Spenn.) Jalas, sinonim (s), Suom. Elain-Ja Kasvit. Seuran Van. Tiedon. 18: 63. 1963 , Cerastium glandulosum (Boenn.) Schur, sinonim (s), Schur in Oesterr. Bot. Z. 19. 1869. , Cerastium holosteoides Fries, sinonim (s), Novit. Fl. Svec.: 52. 1817 , Cerastium holosteoides ssp. triviale (Link) Möschl, sinonim (s), Bot. Not. 1948: 364. 1948 , Cerastium holosteoides ssp. triviale (Spenn.) Möschl, sinonim (s), Bot. Not. 1948: 364. 1948 , Cerastium sylvaticum ssp. torneroi P. Monts., sinonim (s), Bol. Real Soc. Esp. Hist. Nat., Secc. Biol. 65: 120. 1967 , Cerastium triviale Link, nomen illegitimum (n. illeg.), Link, Enum. Hort. Berol. Alt. 1. 1821. , Cerastium viscosum L., pro-parte sinonim (pp.), L., Sp. Pl. 1753. , Cerastium vulgare Hartman, sinonim (s), Handb. Skand. Fl., ed. 12: 182. 1820 , Cerastium vulgare ssp. triviale Murb., sinonim (s) , Cerastium vulgatum L. (1762), sinonim (s), L. (1762) in L., Sp. Pl., ed. 2. 1762. , Cerastium vulgatum ssp. caespitosum Dostal, sinonim (s) , Cerastium vulgatum ssp. triviale (Murb.) Janchen, sinonim (s)

Common names: rožac ljepkasti (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, rožac šušnjavorubi (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.