Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Veronica austriaca L. ssp. austriaca

Order: Lamiales Bromhead

Family: Scrophulariaceae (strupnikovice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, zijevalice (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Veronica (čestoslavica (Hr), Nikolić, T., 201912707, čestoslavica (Hr), Domac, R., 19944, pilica crljena (Hr), Šulek, B., 18791256, srpac (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Syst. Nat. ed. 10(2): 849 (1759)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Veronica austriaca f. typica Pospichal, inclusive (incl.), Fl. d. österr. Küstenl. II (1899), p. G33. , Veronica austriaca L. s. str., sinonim (s) , Veronica austriaca ssp. dentata (F. W. Schmidt) Watzl, sinonim (s), Abh. K. K. Zool.-Bot. Ges. Wien 5(5): 53 (1910) , Veronica dentata F. W. Schmidt, sinonim (s), Fl. Boëm. 1: 20 (1793) , Veronica multifida auct., non L., sinonim (s)

Common names: modričica (Hr), Šulek, B., 18791256, nazubljena čestoslavica (Hr), Domac, R., 19944, zubolistna čestoslavica (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.