Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Cerastium glomeratum Thuill.

Order: Caryophyllales Takht.

Family: Caryophyllaceae (karanfili (Hr), Horvatić, S., 19541819, klinčići (Hr), Šarić, I., 19021841)

Genus: Cerastium (rožac (Hr), Nikolić, T., 201912707, crievce živinsko (Hr), Šulek, B., 18791256, rožac (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Fl. Paris ed. 2: 226 (1799)

Taxon author(s) 1. Jean Louis Thuillier

Synonyms: Cerastium apetalum Dumort., sinonim (s), Dumort., Comment. Bot. 1822. , Cerastium brachycarpum Stapf, sinonim (s), Stapf in Denkschr. Kaiserl. Akad. Wiss., Wien. Math.-Naturwiss. Kl. 51. 1886. , Cerastium viscosioides P. Candargy, sinonim (s), P. Candargy in Bull. Soc. Bot. France 44. 1897. , Cerastium viscosum auct. mult., sinonim (s) , Cerastium viscosum auct. non L. 1753, sinonim (s) , Cerastium vulgatum L., pro-parte sinonim (pp.), Fl. Suec., ed. 2: 158 (1755) nom. utique rej. prop. (vide Turland et Wyse Jackson 1997: Taxon 46: 775-778)

Common names: klupčasti rožac (Hr), Nikolić, T., 201912707, klupčasti rožac (Hr), Domac, R., 19944, rožac klubkasti (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.