Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Orobanche maior L.

Order: Lamiales Bromhead

Family: Orobanchaceae (volovodke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, volovotke (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Orobanche (volovod (Hr), Nikolić, T., 201912707, bobova kuga (Hr), Šulek, B., 18791256, dragoljub (Hr), Šulek, B., 18791256, kravovod (Hr), Šulek, B., 18791256, volovod (Hr), Domac, R., 19944, volvod (Hr), Šulek, B., 18791256, vučica (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Sp. Pl. 632 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Orobanche amethystea J. Malý, sinonim (s) , Orobanche comosa Schur, sinonim (s) , Orobanche confusa F. W. Schulz, sinonim (s) , Orobanche echinopsis Pančić, sinonim (s) , Orobanche elatior Sutton, sinonim (s) , Orobanche fragrans Koch, sinonim (s) , Orobanche kochii F. W. Schulz, sinonim (s) , Orobanche major Smith, sinonim (s) , Orobanche rapum-genistae Thuillier 1799, sinonim (s) , Orobanche stigmatodes Wimm., sinonim (s)

Common names: goveđača (Hr), Šulek, B., 18791256, srce od čemerike (Hr), Šulek, B., 18791256, veliki volovod (Hr), Domac, R., 19944, vodnjača (Hr), Šulek, B., 18791256, Greater Broomrape (En), Kreutz, C.A.J., 19957625

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.