Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Dorycnium rectum (L.) Ser.

Order: Fabales Bromhead

Family: Fabaceae (leptirnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Dorycnium (bieloglavka (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, bjeloglavica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: in DC. Prodr. 2: 208 (1825)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Nicolas Charles Seringe

Synonyms: Bonjeanea recta (L.) Rchb., sinonim (s), Flora Germanica Excursoria 507. 1832. , Gussonea recta Parl., sinonim (s) , Lotus rectus L., sinonim (s), Sp. Pl.: 775. 1753

Common names: uspravna bjeloglavica (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.