Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Cerastium pumilum Curtis ssp. glutinosum (Fr.) Jalas

Order: Caryophyllales Takht.

Family: Caryophyllaceae (karanfili (Hr), Horvatić, S., 19541819, klinčići (Hr), Šarić, I., 19021841)

Genus: Cerastium (rožac (Hr), Nikolić, T., 201912707, crievce živinsko (Hr), Šulek, B., 18791256, rožac (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Ann. Bot. Fenn. 20: 110 (1983)

Taxon author(s) 1. William Curtis

Synonyms: Cerastium atriusculum Klokov, sinonim (s) , Cerastium glutinosum Fries, sinonim (s), Novit. Fl. Svec. 1: 51. 1817 , Cerastium glutinosum ssp. pallens (F. W. Schultz) Schinz & R. Keller, sinonim (s), Fl. Schweiz, ed. 2, 2: 69. 1905 , Cerastium pumilum ssp. pallens (F. W. Schultz) Schinz et Thell., sinonim (s), Bull. Herb. Boissier ser. 2, 7: 402. 1907 , Cerastium pumilum var. glutinosum (Fries) G. Beck, sinonim (s) , Cerastium semidecandrum ssp. glutinosum (Fr.) Čelak., sinonim (s), Prodr. Fl. Böhmen: 869. 1881 , Cerastium syvaschicum Kleopow, sinonim (s)

Common names: ljepivi rožac (Hr), Domac, R., 19944, rožac keljasti (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.