Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Eleusine tristachya (Lam.) Lam.

Order: Poales Small

Family: Poaceae (trave (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Eleusine (proha (Hr), Nikolić, T., 201912707)

Place of publishing: Tabl. Encycl. Méth. Bot. 1:203 (1792)

Taxon author(s) 1. Jean Baptiste Antoine Pierre de Monnet de,Jean Baptiste Antoine Pierre de Monnet Lamarck,de Lamarck2. Jean Baptiste Antoine Pierre de Monnet de,Jean Baptiste Antoine Pierre de Monnet Lamarck,de Lamarck

Synonyms: Cynosurus tristachyus Lam., bazionim (baz.), Dict. Encycl. Méth. Bot. 2:188 81786) , Eleusine barcinonensis Willk., sinonim (s), Willk. in Willkomm & Lange, Prodr. Fl. Hispan. 1. 1861. , Eleusine geminata (Spreng.) Lange, sinonim (s), Lange in Index Sem. Hort. Univ. Haun. 1861. , Eleusine indica var. brachystachya Trin., sinonim (s), Sp. Gram. 1: 134, t. 72. 1827 , Eleusine oligostachya Link, sinonim (s), Link, Hort. Berol. 1. 1827.

Common names: trajna proha (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.