Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Rumex thyrsiflorus Fingerh.

Order: Caryophyllales Takht.

Family: Polygonaceae (dvornici (Hr), Horvatić, S., 19541819, dvornjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Rumex (kiselica (Hr), Nikolić, T., 201912707, kiselica (Hr), Domac, R., 19944, šav (Hr), Šulek, B., 18791256, ščavnjak (Hr), Šulek, B., 18791256, šćav (Hr), Horvatić, S., 19541819, šćavelj (Hr), Šulek, B., 18791256, štav (Hr), Šulek, B., 18791256, štava (Hr), Šulek, B., 18791256, štavljak (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Linnaea 4: 380 (1829)

Taxon author(s) 1. Carl Anton Fingerhuth

Synonyms: Acetosa thyrsiflora (Fingerh.) A. Löve et D. Löve, sinonim (s), Rit. Landbúnaoard. Atvinnud. Háskólans, B 3: 107 (1948) , Rumex auriculatus Waller, sinonim (s) , Rumex haematinus Kihlman, sinonim (s), Meddeland. Soc. Fauna Fl. Fenn. 25: 85 1900. , Rumex intermedius auct. non DC. 1815, sinonim (s) , Rumex nemorivagus Timb.-Lagr., inclusive (incl.)

Common names: kitičasta kiselica (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.