Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Pulmonaria montana Lej.

Order: Boraginales Berchtold et J. Presl

Family: Boraginaceae (oštrolisti (Hr), Horvatić, S., 19541819, porečnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1869142)

Genus: Pulmonaria (plućnjak (Hr), Nikolić, T., 201912707, nepodvian (Hr), Šulek, B., 18791256, plućnjak (Hr), Domac, R., 19944, pluk (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Fl. Spa 1: 98 (1811)

Taxon author(s) 1. Alexandre Louis (Alexander Ludwig) Simon Lejeune

Synonyms: Pulmonaria angustifolia auct. non L. 1753, sinonim (s) , Pulmonaria angustifolia L. ssp. tuberosa Gams, pro-parte sinonim (pp.) , Pulmonaria tuberosa auct., non Schrank, sinonim (s) , Pulmonaria tuberosa auct., non Schrank proles tuberosa, sinonim (s) , Pulmonaria vulgaris auct., pro-parte sinonim (pp.) , Pulmonaria vulgaris Mérat, pro-parte sinonim (pp.)

Common names: brdski plućnjak (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious YES

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.