Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Asperula hercegovina Degen

Order: Gentianales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Rubiaceae (bročine (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, broćevi (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Asperula (lazarkinja (Hr), Nikolić, T., 201912707, lazarkinja (Hr), Domac, R., 19944, modričica (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Place of publishing: Oesterr. Bot. Z. 40: 15 (1890)

Taxon author(s) . Árpád von Degen

Synonyms: Asperula capitata Kit. ex Schult. ssp. hercegovina (Degen) Hayek, sinonim (s) , Asperula pilosa Degen, sinonim (s), Degen in Oesterr. Bot. Z. 40. 1890.

Common names: hercegovačka lazarkinja (Hr), Nikolić, T., 201912707, hercegovačka lazarkinja (Hr), Šilić, Č., 19841013

Status: Endemic YES , Spourious YES

Images
Search data for this taxon in other sources.