Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Zantedeschia aethiopica (L.) Spreng.

Order: Alismatales R. Br. ex Bercht. et J.Presl

Family: Araceae (kozlaci (Hr), Horvatić, S., 19541819, kozličine (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Zantedeschia (zmijarica (Hr), Nikolić, T., 201912707)

Place of publishing: Syst. Veg. ed. 16 3: 765 (1826)

Taxon author(s) . Carl von,Carl von Linnaeus,Linné. Curt (Kurt, Curtius) Polycarp Joachim Sprengel

Synonyms: Calla aethiopica L., sinonim (s), Sp. Pl.: 968. 1753 , Richardia africana Kunth, sinonim (s)

Common names: afrička zmijarica (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.