Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Lythrum tribracteatum Spreng.

Order: Myrtales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Lythraceae (vrbice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Lythrum (vrbica (Hr), Nikolić, T., 201912707, vrbica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Syst. Veg. ed. 16 4(2): 190 (1827)

Taxon author(s) 1. Curt (Kurt, Curtius) Polycarp Joachim Sprengel

Synonyms: Lythrum bibracteatum Salzm. ex Guss., sinonim (s) , Lythrum nanum auct. eur., non Kar. et Kir., sinonim (s) , Lythrum salzmannii Jord., sinonim (s), Jord., Observ. Pl. Nouv. 5. 1847. , Lythrum sophiae Klokov, sinonim (s), Klokov in Bot. Žurn. (Kiev) 3(1-2). 1947.

Common names: troperkasta vrbica (Hr), Nikolić, T., 201912707, vrbica troperkasta (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.