Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Pseudolysimachion barrelieri (Schott ex Roem. et Schult.) Holub ssp. barrelieri

Order: Lamiales Bromhead

Family: Scrophulariaceae (strupnikovice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, zijevalice (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Pseudolysimachion

Place of publishing: Folia Geobot. Phytotax. (Praha ) 2: 424 (1967)

Taxon author(s) 1. Heinrich Wilhelm Schott2. Johann Jakob Roemer3. Josef (Joseph) August Schultes4. Josef Ludwig Holub

Synonyms: Veronica hybrida L., sinonim (s) , Veronica spicata L. var. reticulosa Koch, sinonim (s)

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.