Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Euphorbia prostrata Aiton

Order: Malpighiales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Euphorbiaceae (mliečernice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, mlječike (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Euphorbia (mlječika (Hr), Nikolić, T., 201912707, mleč (Hr), Šulek, B., 18791256, mlič (Hr), Šulek, B., 18791256, mličac (Hr), Šulek, B., 18791256, mliče pasje (Hr), Šulek, B., 18791256, mličer (Hr), Šulek, B., 18791256, mličica bila (Hr), Šulek, B., 18791256, mlična (Hr), Šulek, B., 18791256, mlieček (Hr), Šulek, B., 18791256, mliečić (Hr), Šulek, B., 18791256, mlieko kačino (Hr), Šulek, B., 18791256, mlieko kačje (Hr), Šulek, B., 18791256, mliječ (Hr), Haračić, A., 1894783, mliječak (Hr), Hirc, D., 1910668, mliko vučje (Hr), Šulek, B., 18791256, mlječer (Hr), Hirc, D., 1910668, mlječika (Hr), Domac, R., 19944, prištnjak (Hr), Šulek, B., 18791256, rodinjak (Hr), Šulek, B., 18791256, srab (Hr), Haračić, A., 1894783, zmijinsko mlieko (Hr), Šulek, B., 18791256, zminsko mliko (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Hort. Kew. ed. 1 2: 139 (1789)

Taxon author(s) 1. William Aiton

Synonyms: Anisophyllum prostratum (Aiton) Haw., sinonim (s), Haw., Syn. Pl. Succ. 1812. , Aplarina prostrata (Aiton) Raf., sinonim (s), New Fl. 4. 1838. , Chamaesyce malaca Small, sinonim (s), Fl. S.E. U.S. 1903. , Chamaesyce prostrata (Aiton) Small, sinonim (s), Fl. S.E. U.S. 1903. , Chamaesyce villosior (Greenm.) Millsp., sinonim (s), Publ. Field Mus. Nat. Hist., Bot. Ser. 2. 1916. , Euphorbia callitrichoides Kunth, sinonim (s), Nov. Gen. Sp. 2. 1817. , Euphorbia malaca (Small) Little, sinonim (s), Publ. Univ. Oklahoma Biol. Surv. 2(2). 1930. , Euphorbia perforata Guss., sinonim (s), Guss., Fl. Sicul. Prodr. 1. 1827. , Euphorbia prostrata var. caudirhiza Fosberg, sinonim (s), Micronesica 25. 1992. , Euphorbia prostrata var. vestita Engelm. ex Boiss., sinonim (s), Prodr. 15(2). 1862. , Euphorbia ramosa var. villosior Greenm., sinonim (s), Proc. Amer. Acad. Arts , II, 32. 1897. , Euphorbia tenella Kunth, sinonim (s), Nov. Gen. Sp. 2. 1817. , Euphorbia trichogona Bertol., sinonim (s), Misc. Bot. 3. 1844. , Tithymalus prostratus (Aiton) Samp., sinonim (s), Anais Fac. Sci. Porto 17. 1931.

Common names: polegla mlječika (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.