Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Delphinium pictum Willd.

Order: Ranunculales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Ranunculaceae (zubnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, žabnjaci (Hr), Horvatić, S., 19541819, žabnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Delphinium (kokotić (Hr), Nikolić, T., 201912707, kokotac (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, kokotić (Hr), Horvatić, S., 19541819, veliki kokotić (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Enum. Pl. Horti Berol. 574 (1809)

Taxon author(s) . Carl Ludwig von Willdenow

Common names: urešeni kokotić (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious YES

Search data for this taxon in other sources.