Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Cerastium ligusticum Viv.

Order: Caryophyllales Takht.

Family: Caryophyllaceae (karanfili (Hr), Horvatić, S., 19541819, klinčići (Hr), Šarić, I., 19021841)

Genus: Cerastium (rožac (Hr), Nikolić, T., 201912707, crievce živinsko (Hr), Šulek, B., 18791256, rožac (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Elench. Pl. Horti. Bot. 15 (1802)

Taxon author(s) 1. Domenico Viviani

Synonyms: Cerastium campanulatum Viv., sinonim (s), Viv. in Ann. Bot. (Genoa) 1. 1804. , Cerastium granulatum (Hutter, Portaet Rigo ex Möschl) Chiov., sinonim (s) , Cerastium litigiosum De Lens, sinonim (s), Loisel., Fl. Gall., ed. 2, 1: 323. 1828 , Cerastium palustre Moris, sinonim (s), Mem. Reale Accad. Sci. Torino ser. 2, 38: 28. 1835 , Cerastium pumilum ssp. campanulatum Briq., sinonim (s), Prodr. Fl. Corse 1: 516. 1910 , Cerastium trichogynum Möschl, sinonim (s), Oesterr. Bot. Z. 82: 226. 1933

Common names: zvončasti rožac (Hr), Nikolić, T., 201912707, rožac zvončasti (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.