Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Heracleum sphondylium L. ssp. ternatum (Velen.) Brummitt

Order: Apiales Nakai

Family: Apiaceae (štitarke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Heracleum (šapika (Hr), Nikolić, T., 201912707, popanak (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, šapika (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Feddes Repert. 79: 65 (1968)

Taxon author(s) . Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Heracleum sibiricum L. ssp. ternatum (Velen.) Briq., sinonim (s) , Heracleum ternatum Velen., sinonim (s), Fl. Bulg.: 209. 1891

Common names: utrojena šapika (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Search data for this taxon in other sources.