Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Alcea setosa (Boiss.) Alef.

Order: Malvales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Malvaceae (sljezovi (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Alcea (trandovilje (Hr), Nikolić, T., 201912707)

Place of publishing: Österr. Bot. Zeitschr. 12: 255 (1862)

Taxon author(s) . Pierre Edmond Boissier. Friedrich Georg Christoph Alefeld

Synonyms: Alcea ficifolia auct., vix L., sinonim (s) , Alcea pontica Janka, sinonim (s), Janka in Oesterr. Bot. Z. 23. 1873. , Alcea rosea auct. balcan., non L., sinonim (s) , Althaea ficifolia auct., vix (L.) Cav., sinonim (s) , Althaea pontica (Janka) Baker f., sinonim (s), Baker f. in J. Bot. 28. 1890. , Althaea rosea auct. balcan., non (L.) Cav., sinonim (s) , Althaea setosa Boiss., bazionim (baz.), Boiss., Diagn. Pl. Orient. 8. 1849.

Common names: čekinjavo trandovilje (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.