Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Berteroa obliqua (Sm.) DC.

Order: Brassicales Bromhead

Family: Brassicaceae (krstašice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Berteroa (sivka (Hr), Nikolić, T., 201912707, sivka (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Syst. Nat. 2: 292 (1821)

Taxon author(s) . James Edward Smith. Augustin Pyramus de,Augustin Pyramus Candolle,de Candolle

Synonyms: Alyssum mutabile auct. ital., pro parte, sinonim (s) , Alyssum obliquum Sm., bazionim (baz.), Sm. in Sibth. & Sm., Fl. Graec. Prodr. 2. 1813. , Berteroa mutabilis auct. ital., pro parte, sinonim (s) , Berteroa stricta Boiss. et Heldr. forma pindicola (Halácsy) Hayek, sinonim (s)

Common names: kosa sivka (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.