Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Prunella x intermedia Link

Order: Lamiales Bromhead

Family: Lamiaceae (usnače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, usnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Genus: Prunella (celinščica (Hr), Nikolić, T., 201912707, celinščica (Hr), Domac, R., 19944, grkljanka (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Place of publishing: Handbuch [Link] i. 490.

Taxon author(s) . Johann Heinrich Friedrich Link

Synonyms: Prunella alba var. violacea Opiz, sinonim (s) , Prunella laciniata var. coerulea Čelak., sinonim (s) , Prunella laciniata x Prunella vulgaris, sinonim (s) , Prunella violacea (Opiz) Podp., sinonim (s) , Prunella vulgaris ssp. laciniata var. violacea (Opiz) Čelak., sinonim (s) , Prunella x hybrida Knaf, sinonim (s) , Prunella x pinnatifida Pers, sinonim (s)

Common names: srednja celinščica (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.