Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Valeriana officinalis L. ssp. collina (Wallr.) Nyman

Order: Dipsacales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Valerianaceae (odolienike (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, odoljeni (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Valeriana (odoljen (Hr), Nikolić, T., 201912707, odoljen (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Consp. 336 (1879)

Taxon author(s) . Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Valeriana angustifolia Tausch, sinonim (s), Tausch, Hort. Canal. 1823. , Valeriana collina Wallr., sinonim (s) , Valeriana officinalis var. angustifolia (Tausch) Nyman, sinonim (s) , Valeriana rossica P.A.Smirn., sinonim (s) , Valeriana spryngini P.A.Smirn., sinonim (s) , Valeriana tenuifolia Vahl, sinonim (s) , Valeriana ucrainica Demjan., sinonim (s) , Valeriana wallrothii Kreyer, sinonim (s)

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.