Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Cerastium pumilum Curtis

Order: Caryophyllales Takht.

Family: Caryophyllaceae (karanfili (Hr), Horvatić, S., 19541819, klinčići (Hr), Šarić, I., 19021841)

Genus: Cerastium (rožac (Hr), Nikolić, T., 201912707, crievce živinsko (Hr), Šulek, B., 18791256, rožac (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Fl. Lond. 2(6), t. 30 (1777)

Taxon author(s) 1. William Curtis

Synonyms: Cerastium glutinosum ssp. obscurum (Chaub.) Schinz & R. Keller, sinonim (s), Fl. Schweiz, ed. 2, 2: 69. 1905 , Cerastium obscurum Chaub, ? (dvojbeno), St.-Amans, Fl. Agen.: 180 (1821) , Cerastium pallens F. W. Schultz, nomen illegitimum (n. illeg.), Billot, Annot. Fl. France Allemagne: 125. 1848 , Cerastium pentandrum ssp. obscurum (Chaub.) Maire & Weiller, sinonim (s), Fl. Afr. Nord 9: 221. 1963 , Cerastium pumilum ssp. murbeckii (Maire) Maire, sinonim (s), Jahand. & Maire, Cat. Pl. Maroc: 197. 1932 , Cerastium pumilum ssp. obscurum (Chaub.) Schinz et Thell., sinonim (s), Bull. Herb. Boissier, sér. 2 7: 402 (1907) , Cerastium pumilum ssp. pumilum, sinonim (s) , Cerastium semidecandrum ssp. pumilum Curtis, sinonim (s) , Cerastium ucrainicum (Kleopow) Klokov, sinonim (s) , Cerastium varians Cosson et Germ., sinonim (s), Obs. Pl. Env. Paris: 26. 1840

Common names: patuljasti rožac (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.