Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Allium dentiferum Webb et Berthel.

Order: Asparagales Link

Family: Amaryllidaceae (sunovrati (Hr), Horvatić, S., 19541819, sunovratke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Allium (luk (Hr), Nikolić, T., 201912707, luk (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Phyt. Canar. 3:345 (1848)

Taxon author(s) 1. Philip Barker Webb2. Sabin Berthelot

Synonyms: Allium amansii Boreau, sinonim (s), Fl. Centre France , ed. 3, 2. 1857. , Allium monspessulanum Willd., sinonim (s), Enum. Pl., Suppl. 1814. , Allium oleraceum Des Moul., nomen illegitimum (n. illeg.), Cat. Rais. Pl. Dordogne. 1840. , Allium paniculatum var. dentiferum (Webb & Berthel.) Maire & Weiller, sinonim (s), in Fl. Afr. Nord 5. 1958. , Allium parnassicum (Boiss.) Haláçsy ssp. minoicum Zahariadi, sinonim (s), Biol. Gallo-Hellen. 6:50 (1975) , Allium vineale ssp. monspessulanum Nyman, sinonim (s), Consp. Fl. Eur.: 736. 1882

Common names: zubićasti luk (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.