Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Brassica pekinensis (Lour.) Rupr.

Order: Brassicales Bromhead

Family: Brassicaceae (krstašice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Brassica (kupus (Hr), Nikolić, T., 201912707, repa (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, vrzina (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Fl. Ingr. 96. 1860.

Taxon author(s) 1. Jo~ao de,Jo~ao Loureiro,de Loureiro2. Franz Josef (Ivanovich) Ruprecht

Synonyms: Sinapis pekinensis Lour., sinonim (s), Flora Cochinchinensis 2: 400. 1790.

Common names: kineski kupus (Hr), Dubravec, K.; Dubravec, I., 19985811, celery cabbage (En), Lemoine, E.; Izrael, F. F., 20027733, Chinese cabbage (En), Lemoine, E.; Izrael, F. F., 20027733

Status: Endemic NO , Spourious NO

Search data for this taxon in other sources.