Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Erodium chium (L.) Willd.

Order: Geraniales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Geraniaceae (iglice (Hr), Horvatić, S., 19541819, ždralovnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, ždrielovnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Genus: Erodium (čapljan (Hr), Nikolić, T., 201912707, čapljan (Hr), Domac, R., 19944, čapljika (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Place of publishing: Phytogr. 1: 10 (1794)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Carl Ludwig von Willdenow

Synonyms: Erodium chium ssp. littoreum (Léman) Ball, sinonim (s), J. Linn. Soc., Bot. 16: 387. 1878 , Erodium cuneatum Viv., sinonim (s), Viv., App. Fl. Cors. Prodr. 1825. , Erodium littoreum Léman, sinonim (s), Léman in Lamarck, Fl. Franç., ed. 2, 4. 1805. , Erodium murcicum (Cav.) Willd., sinonim (s), Willd., Sp. Pl. 3. 1800. , Geranium chium L., bazionim (baz.), L., Syst. Nat., ed. 10. 1759.

Common names: mediteranski čapljan (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.