Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Cerastium semidecandrum L.

Order: Caryophyllales Takht.

Family: Caryophyllaceae (karanfili (Hr), Horvatić, S., 19541819, klinčići (Hr), Šarić, I., 19021841)

Genus: Cerastium (rožac (Hr), Nikolić, T., 201912707, crievce živinsko (Hr), Šulek, B., 18791256, rožac (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 438 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Cerastium balearicum F. Hermann, sinonim (s), Verh. Bot. Vereins Prov. Brandenburg 54: 247. 1913 , Cerastium dentatum Möschl, sinonim (s), Möschl in Oesterr. Bot. Z. 82. 1933. , Cerastium fallax Guss., sinonim (s), Guss., Suppl. Fl. Sicul. Prodr. 1832. , Cerastium heterotrichum Klokov, sinonim (s) , Cerastium macilentum Aspegren, sinonim (s), Aspegren, Försök Blekinsk Fl. 1823. , Cerastium obscurum Chaub, sinonim (s), St.-Amans, Fl. Agen.: 180 (1821) , Cerastium pellucidum Chaub., sinonim (s), Chaub. in St.-Amans, Fl. Agen. 1821. , Cerastium pentadrum L., sinonim (s), Sp. Pl.: 438. 1753 , Cerastium pumilum ssp. fallax (Guss.) Maire, sinonim (s), Jahand. & Maire, Cat. Pl. Maroc: 197. 1932 , Cerastium pumilum ssp. geniculatum (Braun-Blanq.) Maire, sinonim (s), Jahand. & Maire, Cat. Pl. Maroc: 197. 1932 , Cerastium rotundatum Schur, sinonim (s) , Cerastium semidecandrum ssp. balearicum (F. Hermann) Litar., sinonim (s) , Cerastium semidecandrum ssp. dentatum (Möschl) Maire & Weiller, sinonim (s), Fl. Afr. Nord 9: 219. 1963 , Cerastium semidecandrum ssp. linnaeanum Maire & Weiller, sinonim (s), Fl. Afr. Nord 9: 218. 1963 , Cerastium semidecandrum ssp. macilentum (Aspegren) Möschl, sinonim (s), Feddes Repert. 41: 157. 1936 , Cerastium viscidum Link., sinonim (s) , Cerastium viscosum L. var. semidecandrum (L.) Vis., sinonim (s)

Common names: svinuti rožac (Hr), Nikolić, T., 201912707, rožac peteroprašni (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, svinuti rožac (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.