Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Trigonella cretica (L.) Boiss.

Order: Fabales Bromhead

Family: Fabaceae (leptirnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Trigonella (piskavica (Hr), Nikolić, T., 201912707, piskavica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Fl. Or. 2: 91 (1872)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Pierre Edmond Boissier

Synonyms: Pocockia cretica (L.) Ser., sinonim (s)

Common names: kretska piskavica (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious YES

Images
Search data for this taxon in other sources.