Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Dianthus plumarius L.

Order: Caryophyllales Takht.

Family: Caryophyllaceae (karanfili (Hr), Horvatić, S., 19541819, klinčići (Hr), Šarić, I., 19021841)

Genus: Dianthus (klinčić (Hr), Nikolić, T., 201912707, garofalić divji (Hr), Šulek, B., 18791256, garoful (Hr), Šulek, B., 18791256, karanfil (Hr), Domac, R., 19944, karufal (Hr), Šulek, B., 18791256, klinčac (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, klinčić (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Place of publishing: Sp. Pl. ed. 1 411 (1753)

Taxon author(s) . Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Dianthus blandus (Rchb.) Hayek, sinonim (s), Flora von Steiermark 1: 320. 1908. , Dianthus hoppei Port., sinonim (s), Port. in Hayek, Fl. Steiermark 1. 1908. , Dianthus neilreichii Hayek, sinonim (s) , Dianthus plumarius ssp. hoppei (Port.) Hegi, sinonim (s), Ill. Fl. Mitt.-Eur. 3: 339. 1911

Common names: perasti klinčić (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.