Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Bupleurum subovatum Spreng.

Order: Apiales Nakai

Family: Apiaceae (štitarke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Bupleurum (zvinčac (Hr), Nikolić, T., 201912707, svinjac (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, zvinčac (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Umbell. 19 (1818)

Taxon author(s) 1. Curt (Kurt, Curtius) Polycarp Joachim Sprengel

Synonyms: Bupleurum granulatum Gaudin., sinonim (s) , Bupleurum perfoliatum Lam. var. longifolium Desv., sinonim (s) , Bupleurum protractum Hoffmanns. et Link, sinonim (s), Fl. Portug. [Hoffmannsegg] 2: 387. , Bupleurum rotundifolium L. var. subovatum (Linx ex Spreng.) Fiori et Paol., sinonim (s) , Bupleurum rotundifolium var. intermedium Loisel. ex DC., sinonim (s), J. Bot. (Paris) 2: 269 1809. , Trachypleurum subovatum (Link ex Spreng.) Calestani, sinonim (s)

Common names: jajoliki zvinčac (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.