Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Chaenorhinum minus (L.) Lange

Order: Lamiales Bromhead

Family: Scrophulariaceae (strupnikovice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, zijevalice (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Chaenorhinum (zijevaljka (Hr), Nikolić, T., 201912707, zijevaljka (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: in Willk. et Lange, Prodr. Fl. Hisp. 2: 577 (1870)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Johan Martin Christian Lange

Synonyms: Antirrhinum minus L., bazionim (baz.), Sp. PL.: 617 (1753) - Typus: Herb. Clifford 324, Antirrhinum 10, BM (lecto- Sutton 1988: Rev. Tribe Antirrhineeae: 118) , Chaenorhinum minus var. praetermissum (Delastre) Rouy, sinonim (s), Naturaliste 2(24): 190 (1882) , Chaenorhinum praetermissum (Delastre) Lange, sinonim (s), Willk. et Lange, Prodr. Fl. Hispan. 2: 578 (1870) , Linaria minor (L.) Desf., sinonim (s), Fl. Atlant. 2: 46 (1798) , Linaria praetermissa Delastre, sinonim (s), Ann. Sci. Nat., Bot., sér. 2 18: 152 (1842) , Microrrhinum minus (L.) Fourr., sinonim (s), Ann. Soc. Linn. Lyon, sér. 2, 17: 127 (1869) , Microrrhinum praetermissum (Delastre) Speta, sinonim (s), Stapfia 7: 9 (1980)

Common names: mala zijevaljka (Hr), Nikolić, T., 201912707, mala zijevaljka (Hr), Domac, R., 19944, razkrenuti klobučac (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.