Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Chaerophyllum bulbosum L.

Order: Apiales Nakai

Family: Apiaceae (štitarke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Chaerophyllum (krabuljica (Hr), Nikolić, T., 201912707, krabljica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 258 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Chaerophyllum bulbosum var. caucasicum Hoffm., sinonim (s), Hoffm., Gen. Pl. Umbell. 1814. , Chaerophyllum caucasicum (Hoffm.) Schischk., sinonim (s), Schischk. in Komarov, Fl. SSSR 16. 1950. , Chaerophyllum laevigatum Vis., sinonim (s), Vis., Fl. Dalmat. 3. 1850. , Myrrhis bulbosa Spreng., nomen nudum (n. nud.), Pl. umbell. prodr.: 29 (1813)

Common names: lukovičasta krabuljica (Hr), Nikolić, T., 201912707, krabljica repnasta (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, lukovičasta krabljica (Hr), Domac, R., 19944, sladkokorena (Hr), Šulek, B., 18791256, Turnip-rooted chervil (En), Lemoine, E.; Izrael, F. F., 20027733

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.