Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Matthiola fruticulosa (L.) Maire

Order: Brassicales Bromhead

Family: Brassicaceae (krstašice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Matthiola (ljubičina (Hr), Nikolić, T., 201912707, ljubica (Hr), Šulek, B., 18791256, ljubičina (Hr), Domac, R., 19944, vihojla (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Cat. Pl. Maroc. 2: 311 (1932)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Réné Charles Joseph Ernest Maire

Synonyms: Cheiranthus coronopifolius Sm., sinonim (s), Sm. in Sibth. & Sm., Fl. Graec. Prodr. 2. 1813. , Cheiranthus fruticulosus L., sinonim (s), L., Sp. Pl. 1753. , Cheiranthus tristis L., sinonim (s), L., Syst. Nat., ed. 10. 1759. , Matthiola stenopetala Pomel, sinonim (s), Pomel, Nouv. Mat. Fl. Atl. 1875. , Matthiola tristis (L.) R. Br., sinonim (s), R. Br. in Aiton, Hortus Kew., ed. 2, 4. 1812. , Matthiola varia (Sm.) DC., sinonim (s)

Common names: grmolika ljubičina (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.