Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Dryopteris expansa (C. Presl) Fraser-Jenk. et Jermy

Order: Polypodiales Link

Family: Dryopteridaceae

Genus: Dryopteris (paprat (Hr), Nikolić, T., 201912707, paprat (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Fern Gaz. 11: 338 (1977)

Taxon author(s) 1. Carl (Karl, Carel, Carolus) Bořivoj (Boriwog, Boriwag) Presl2. Christopher Roy Fraser-Jenkins3. Anthony Clive Jermy

Synonyms: Dryopteris assimilis S.Walker, sinonim (s), Amer. J. Bot. 48: 607. 1961 , Dryopteris carthusiana ssp. assimilis (S. Walker) O. Bolos & al., sinonim (s), Fl. Man. Paisos Catalans: 1213. 1990 , Nephrodium expansum C. Presl, bazionim (baz.), C. Presl, Reliq. Haenk. 1. 1825.

Common names: raširena paprat (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.