Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Chenopodium chenopodioides (L.) Aellen

Order: Caryophyllales Takht.

Family: Chenopodiaceae (lobode (Hr), Horvatić, S., 19541819, lobodnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Chenopodium (loboda (Hr), Nikolić, T., 201912707, gusja noga (Hr), Šulek, B., 18791256, loboda (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Ostenia 98 (1933)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Paul Aellen

Synonyms: Chenopodium botryoides Sm., sinonim (s), Engl. Bot.: tab. 2247. 1811 , Chenopodium concatenatum Thuill., sinonim (s) , Chenopodium crassifolium Hornem, sinonim (s), Hort. Bot. Hafn.: 254. 1813 , Chenopodium rubrum var. crassifolium (Hornem) Moq., sinonim (s) , Oxybasis chenopodioides (L.) S. Fuentes & al., sinonim (s), Willdenowia 42: 15. 2012

Common names: debelolista loboda (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.