Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Poa media Schur

Order: Poales Small

Family: Poaceae (trave (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Poa (vlasnjača (Hr), Nikolić, T., 201912707, vlas djevičji (Hr), Šulek, B., 18791256, vlasnjača (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Verh. Mitt. Siebenb. Ver. Naturw. 4 (Sert. Fl. Transs.): 87 (1853)

Taxon author(s) 1. Philipp Johann Ferdinand Schur

Synonyms: Poa ursina Velen., sinonim (s), Velen. in Abh. Böhm. Ges. Wiss., ser. 1, 7. 1886. , Poa x custurae Nyár., pro-parte sinonim (pp.)

Common names: srednja vlasnjača (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.