Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Polygonum patulum M. Bieb.

Order: Caryophyllales Takht.

Family: Polygonaceae (dvornici (Hr), Horvatić, S., 19541819, dvornjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Polygonum (dvornik (Hr), Nikolić, T., 201912707, dreslin (Hr), Šulek, B., 18791256, dvornik (Hr), Domac, R., 19944, norava (Hr), Šulek, B., 18791256, Knöterich (De), Anonymus, 19847744, knotgrass (En), Anonymus, 19847744, knotweeds (En), Anonymus, 19847744, renouée (Fr), Anonymus, 19847744)

Place of publishing: Fl. Taur.-Cauc. 1: 304 (1808)

Taxon author(s) 1. Friedrich August,Friedrich August Marschall von Marschall von Bieberstein,Bieberstein

Synonyms: Polygonum bellardii auct., non All., sinonim (s) , Polygonum bellardii auct., non L., sinonim (s) , Polygonum bordzilowskii Klokov, sinonim (s) , Polygonum cretaceum Kom., sinonim (s) , Polygonum gracilius (Ledeb.) Klokov, sinonim (s) , Polygonum gracilius auct. ross., sinonim (s) , Polygonum kotovii Klokov, sinonim (s) , Polygonum spectabile Lehm., sinonim (s)

Common names: otvoreni dvornik (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.