Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Chenopodium polyspermum L.

Order: Caryophyllales Takht.

Family: Chenopodiaceae (lobode (Hr), Horvatić, S., 19541819, lobodnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Chenopodium (loboda (Hr), Nikolić, T., 201912707, gusja noga (Hr), Šulek, B., 18791256, loboda (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 220 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Atriplex polysperma (L.) Crantz, sinonim (s) , Chenopodium acutifolium Sm., sinonim (s), Comp. Fl. Brit. 2: 42 (1800) , Chenopodium polyspermum ssp. cymosum (Chev.) Arcang., sinonim (s), Comp. Fl. Ital.: 593 (1882) , Chenopodium polyspermum ssp. spicatum (Moq.) Arcang., sinonim (s), Comp. Fl. Ital.: 593 (1882) , Chenopodium polyspermum var. acutifolium (Sm.) Gaudin, sinonim (s) , Chenopodium polyspermum var. polyspermum, sinonim (s) , Lipandra polysperma (L.) S. Fuentes & al., sinonim (s), Willdenowia 42: 14. 2012

Common names: višesjemena loboda (Hr), Nikolić, T., 201912707, višesjemena loboda (Hr), Domac, R., 19944, vrtna pepeljuga (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.