Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Ipomoea purpurea (L.) Roth

Order: Solanales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Convolvulaceae (slakovi (Hr), Horvatić, S., 19541819, slakovice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, slakovnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Genus: Ipomoea (povijuška (Hr), Nikolić, T., 201912707)

Place of publishing: Bot. Abh. 27 (1787)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Albrecht Wilhelm Roth

Synonyms: Pharbitis hispida (Zuccagni) Choisy, sinonim (s) , Pharbitis purpurea (Roth) Voigt, sinonim (s)

Common names: grimizna povijuška (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.