Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Cicuta virosa L.

Order: Apiales Nakai

Family: Apiaceae (štitarke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Cicuta (trubeljika (Hr), Nikolić, T., 201912707, boliglav (Hr), Šulek, B., 18791256, glavoboljno zelje (Hr), Šulek, B., 18791256, gugutva (Hr), Šulek, B., 18791256, trubeljika (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 255 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Common names: otrovna trubeljika (Hr), Nikolić, T., 201912707, barska kukuta (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, lajnež (Hr), Šulek, B., 18791256, otrovna trubeljika (Hr), Domac, R., 19944, trobolika (Hr), Šulek, B., 18791256, trubelika (Hr), Šulek, B., 18791256, trubeljika (Hr), Hirc, D., 1908667

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.