Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Cladium mariscus (L.) Pohl

Order: Poales Small

Family: Cyperaceae (šiljevi (Hr), Horvatić, S., 19541819, šiljevice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Cladium (ljutak (Hr), Nikolić, T., 201912707, ljutak (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Tent. Fl. Bohem. 1: 32 (1809)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Johann Baptist Emanuel Pohl

Synonyms: Cladium germanicum Schrad., sinonim (s), Fl. Germ. 1: 75 (1806) , Cladium grossheimii Pobed., sinonim (s), Pobed. in Bot. Mater. Gerb. Bot. Inst. Komarova Akad. Nauk SSSR 12. 1950. , Cladium mariscus ssp. martii (Roem. & Schult.) T. V. Egorova, sinonim (s), Fedorov, Fl. Evropeiskoi Chasti SSSR 2: 129. 1976 , Isolepis martii Roem. & Schult., sinonim (s), Roem. & Schult., Syst. Veg. 2. 1817. , Schoenus mariscus L., bazionim (baz.), L., Sp. Pl. 1753.

Common names: močvarni ljutak (Hr), Nikolić, T., 201912707, močvarni ljutak (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.