Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Clematis vitalba L.

Order: Ranunculales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Ranunculaceae (zubnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, žabnjaci (Hr), Horvatić, S., 19541819, žabnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Clematis (pavitina (Hr), Nikolić, T., 201912707, pavitina (Hr), Domac, R., 19944, skrebut (Hr), Šulek, B., 18791256, škrobotina (Hr), Šulek, B., 18791256, škrobut (Hr), Šulek, B., 18791256, trta (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Place of publishing: Sp. Pl. 544 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Common names: obična pavitina (Hr), Nikolić, T., 201912707, bijela loza (Hr), Šarić, I., 19021841, divlja loza (Hr), Šafar, J., 19467745, gožvica (Hr), Šulek, B., 18791256, gužvica (Hr), Šulek, B., 18791256, lom (Hr), Šulek, B., 18791256, loza divja (Hr), Visiani, R., 18521686, obična pavitina (Hr), Domac, R., 19944, pavit (Hr), Šulek, B., 18791256, pavitina bijela (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, skrbut (Hr), Šulek, B., 18791256, skrebut divlji (Hr), Haračić, A., 1894783, skrobut (Hr), Šulek, B., 18791256, šepuka (Hr), Šulek, B., 18791256, šepukovina (Hr), Šulek, B., 18791256, šeputika (Hr), Šulek, B., 18791256, škrabut (Hr), Šulek, B., 18791256, škrabutina (Hr), Šulek, B., 18791256, škrebut (Hr), Šulek, B., 18791256, škrobut sladki (Hr), Šulek, B., 18791256, trta (Hr), Šulek, B., 18791256, trta žutičava (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, trtina (Hr), Šulek, B., 18791256, trtol (Hr), Šulek, B., 18791256, trtor (Hr), Šulek, B., 18791256, trtur (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.