Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Clypeola jonthlaspi L.

Order: Brassicales Bromhead

Family: Brassicaceae (krstašice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Clypeola (štitka (Hr), Nikolić, T., 201912707, štitenka (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 652 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Clypeola glabra Boiss., sinonim (s) , Clypeola hispida C. Presl, sinonim (s) , Clypeola microcarpa Moris, sinonim (s) , Clypeola petraea Jord. et Fourr., sinonim (s) , Clypeola psilocarpa Jord. et Fourr., sinonim (s)

Common names: sredozemna štitka (Hr), Nikolić, T., 201912707, sredozemna štitenka (Hr), Domac, R., 19944, štitenka (Hr), Horvatić, S., 19541819, štitenka povaljena (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.