Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Conioselinum tataricum Hoffm.

Order: Apiales Nakai

Family: Apiaceae (štitarke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Conioselinum (cvolika (Hr), Nikolić, T., 201912707)

Place of publishing: Gen. Umb. ed. 2: 185 (1816)

Taxon author(s) 1. George Franz Hoffmann

Synonyms: Conioselinum boreale Schischkin, sinonim (s) , Conioselinum vaginatum Thell., sinonim (s), Illustrierte Flora von Mittel-Europa 5(2): 1329, f. 2503. 1927. , Ligusticum vaginatum Spreng., sinonim (s), Spreng., Pl. Min. Cogn. Pug. 2. 1815.

Common names: tatarska cvolika (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious YES

Images
Search data for this taxon in other sources.