Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Echinochloa colonum (L.) Link

Order: Poales Small

Family: Poaceae (trave (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Echinochloa (koštan (Hr), Nikolić, T., 201912707, kostrva (Hr), Horvatić, S., 19541819, koštan (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Place of publishing: Hort. Berol. 2: 209 (1833)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Johann Heinrich Friedrich Link

Synonyms: Oplismenus daltoniii J.A. Schmidt, sinonim (s), Beitrage zur Flora der Cap Verdischen Inseln 136. 1852. , Panicum colonum L., bazionim (baz.), L., Syst. Nat., ed. 10, 2. 1759. , Panicum daltoni Parl. ex Hook., sinonim (s), Niger Flora 185. 1849.

Common names: zbiti koštan (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.