Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Coeloglossum viride (L.) Hartm.

Order: Asparagales Link

Family: Orchidaceae (kačunovice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, kaćuni (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Coeloglossum (šupljojezik (Hr), Nikolić, T., 201912707, šuplji jezik (Hr), Domac, R., 19944, vučji jezik (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Place of publishing: Handb. Skand. Fl. 329 (1820)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Carl Johan(n) Hartman

Synonyms: Coeloglossum viride f. microbracteatum Schur, ? (dvojbeno), Oesterr. Bot. Z. 20: 294 1870. , Gymnadenia viridis Rich., sinonim (s), De Orchid. Eur. 35. 1817; preprint from Mém. Mus. Natl. Hist. Nat. 4: 57. 1818. , Habenaria viridis (L.) R. Br., sinonim (s), Aiton, Hortus Kew. 5: 192. 1813 , Orchis viridis Crantz, sinonim (s) , Peristylus viridis Lindl., sinonim (s) , Platanthera viridis Rchb., sinonim (s) , Satyrium viride L., bazionim (baz.), Sp. Pl.: 944 (1753)

Common names: zeleni šupljojezik (Hr), Nikolić, T., 201912707, vučji jezik (Hr), Lakušić, R., 19826043, zeleni šuplji jezik (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.