Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Avenula pratensis (L.) Dumort.

Order: Poales Small

Family: Poaceae (trave (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Avenula (zobika (Hr), Nikolić, T., 201912707)

Place of publishing: Bull. Soc. Bot. Belg. 7: 68 (1868)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Barthélemy Charles Joseph Dumortier

Synonyms: Arrhenatherum pratense (L.) Samp., sinonim (s), Anais Fac. Sci. Porto 17: 45. 1931 , Avena pratensis L., sinonim (s), Sp. Pl.: 80. 1753 , Avena pratensis L. ssp. hippelliana (Podp.) Hegi, sinonim (s) , Avena pratensis L. ssp. pratensis var. pratensis, sinonim (s) , Avenastrum pratense (L.) Opiz, sinonim (s), Seznam: 20. 1852 , Avenastrum pratense (L.) Opiz ssp. pratense, sinonim (s) , Avenochloa pratensis (L.) Holub, sinonim (s), Acta Horti Bot. Prag. 1962: 84. 1962 , Helictochloa pratensis (L.) Romero Zarco, sinonim (s), Candollea 66: 103. 2011 , Helictotrichon pratense (L.) Besser, sinonim (s), Schultes & Schultes, Mant. 3: 526. 1827

Common names: livadna zobika (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.