Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Heracleum mantegazzianum Sommier et Levier

Order: Apiales Nakai

Family: Apiaceae (štitarke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Heracleum (šapika (Hr), Nikolić, T., 201912707, popanak (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, šapika (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Gior. Bot. Ital. nov. ser. 2: 79 (1895)

Taxon author(s) 1. Carlo Pietro Stefano(Stephen) Sommier2. Emile(Emilio) Levier

Synonyms: Heracleum giganteum Fisch. ex Hornem., sinonim (s), Hort. Bot. Hafn., Suppl. 32 (1819).

Common names: Mantegacijeva šapika (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.