Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Alyssum serpyllifolium Desf.

Order: Brassicales Bromhead

Family: Brassicaceae (krstašice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Alyssum (gromotulja (Hr), Nikolić, T., 201912707, gromotulja (Hr), Domac, R., 19944, turica (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Place of publishing: Fl. Atl. 2: 70 (1798)

Taxon author(s) . René Louiche Desfontaines

Synonyms: Alyssum alpestre ssp. serpyllifolium (Desf.) Rouy & Foucaud, sinonim (s), Rouy, Fl. France 2: 176. 1895 , Alyssum argenteum sensu Nyár., non All., sinonim (s) , Alyssum mijasense Nyár., sinonim (s) , Alyssum pyrenaicum (Jord. et Fourr.) Nyár., sinonim (s) , Alyssum serpyllifolium ssp. lusitanicum T. R. Dudley & P. Silva, sinonim (s), Agron. Lusit. 28: 72. 1967 , Alyssum serpyllifolium ssp. malacitanum Rivas Goday, sinonim (s), Acta Bot. Malac. 1: 115. 1975

Common names: timijanolika gromotulja (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.