Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Allium croaticum Bogdanović, Brullo, Mitić et Salmeri

Order: Asparagales Link

Family: Amaryllidaceae (sunovrati (Hr), Horvatić, S., 19541819, sunovratke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Allium (luk (Hr), Nikolić, T., 201912707, luk (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Bot. J. Linn. Soc. 158: 107 (2008)

Taxon author(s) 1. Sandro Bogdanović2. Salvatore Brullo3. Božena Mitić4. Cristina fl. Salmeri

Common names: hrvatski luk (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic YES , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.